PŘED FOCENÍM
  • Nepodceňte přípravu :-) Udělejte si na sebe čas. Udělejte si manikůru. Portrét neznamená, že budeme fotit jen obličej, pamatujte na všechno.
  • Na fotografování přijďte na domluvený čas, jen s umytou hlavou. Vizážistka se o vše postará. Pokud jste vizážistku odmítli, přijďte už připravení.
  • Před focením si promluvíme o vaší představě, podíváme se na mé fotky a řeknete si co se vám líbí a co od focení očekáváte.
  • Společně vybereme oblečení, ve kterém se bude fotit.
  • Samotného focení se nebojte, jsem zvyklá pracovat s lidmi, kteří se takto fotí poprvé. Poradím vám jak si máte stoupnout, co dělat s rukama, jak se tvářit, kam se dívat... Nemusíte se stydět, u focení budeme sami, popřípadě s vizážistkou, a společně to zvládneme :-)
  • V ateliéru vyfotíme několik sérií fotek, s různým pozadím a v různém oblečení a stylingem.
  • Vyberu fotografie o kterých si budu myslet že jsou nejlepší. Věřte mi, jsem profesionál. :-) Vybrané fotky vám pošlu v náhledech na meil.
  • Podle vámi zvoleného balíčku si vyberete počet fotografií na tisk a ty vyretušuji podle vašich představ. Retušuji drobné nedostatky pleti, malinko zjemním vrásky a celkově barevně a tonálně upravím obraz, možnost i mírně zeštíhlit. Vždy se ale snažím zachovat vaše přirozené já.
  • Pro fotografie se můžete stavit osobně, nebo vám je pošlu poštou. Doplatek zaplatíte osobně, na účet nebo na dobírku, všechno je na domluvě. Při zasílání fotek je poštovné dle sazebníku české pošty.

 

 

Oblečení - oblečení je důležitá součást, která tvoří styl fotografie- čím je oblečení zajímavější, tím bývají fotky lepší- můžeme vybrat více kusů oblečení (cca 3-5), během focení je můžeme všechny prostřídat- je důležité, abyste se v oblečení cítili dobře
 
- při rodinných a partnerských fotografiích je potřeba, aby bylo oblečení sladěné a vzájemně se k sobě hodilo- do ateliéru si prosím vemte čisté boty- oblečení musí být vyžehlené, nezmačkané
 
Líčení - doporučuji využít možnosti nalíčení profesionální vizážistkou- pokud máte zkušenosti s fotolíčením, můžete se nalíčit samy- líčení pro focení bývá trochu výraznější
 
 
Ostatní - v den fotografování si umyjte vlasy
- vemte si s sebou různé doplňky (šperky, pásky, klobouky, šátky, jiné rekvizity), které se budou hodit k oblečení- upravte si nehty
- vytrhejte si obočí a nezapomeňte na depilaci nohou a podpaží, pozor na chloupky nad horním rtem
- několik dní před focením používejte balzám na rty
- pokud si barvíte vlasy, dejte si pozor na nápadné odrosty- noste před focením volnější prádlo, aby jste neměli moc otlačenou kůži- nezapomeňte se dobře vyspat, ať jste v den focení svěží
- prostory jsou nekuřácké- pokud nosíte brýle, zvažte na focení možnost kontaktních čoček
 
Předané fotografie 
- neposkytuji všechny vyfotografované snímky
- neposkytuji neupravené fotografie
- Vždy se snažím udělat výběr těch nejlepších fotek, které potom upravuji
- fotografie retušuji dle vlastního uvážení, retušuji drobnosti které uznám za vhodné. Nedělám velké zásahy do úprav obličeje, nemám ráda, když člověk na fotografii vypadá jako umělý. Mám ráda přirozenost. Pokud budete mít větší požadavky na úpravy, prosím informujte mne o nich.
 Tyto pravidla mám stanoveny z toho důvodu, že fotografie které Vám předám jsou i mojí prezentací. Vaše fotografie prezentuji pouze s vaším souhlasem.