top of page

NAROZENÍ MIMINKA PATŘÍ K TĚM NEJKRÁSNĚJŠÍM OKAMŽIKŮM NAŠEHO ŽIVOTA, KTERÉ STOJÍ ZA TO SI ZAPAMATOVAT.

Vaše miminko se mění každým dnem a své typické rysy z období po porodu velmi rychle ztrácí. Jako maminka vím, že za pár měsíců si jen těžko vybavíte, jak malinkaté bylo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku, jaké srandovní či důležité “obličeje” dělalo, jak se mu loupaly prstíčky …. Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život. Focení novorozenců neboli newborn je mojí srdeční záležitostí.

Miminka fotím ve svém ateliéru v Drásově, který je vždy dostatečně vytopen. Pro focení jsou k dispozici krásné rekvizity a doplňky. Mám ráda jednoduché a čisté fotky s jemnými doplňky, aby tím hlavním na fotce bylo miminko, které je krásné samo o sobě. Mám ráda stylizované bezrekvizitové fotografie.

Miminka se většinou fotí ve spánku a tak je pro focení velmi důležitý věk miminka.

Ideální věk je mezi 7. – 14. dnem života.. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají velmi spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku.

Během focení dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám, protože každé miminko je jiné.

V rámci jednoho focení je možné miminko vyfotit i se sourozencem, a téměř vždy fotím miminko i s rodiči. Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy se jí miminko vejde do dlaní…..

Doporučuji  se na focení novorozenců informovat ještě před porodem, abych s vámi počítala. 

Focení novorozenců je časově náročnější, průměrně 3 – 4 hodiny, a z toho důvodu musím mít pro focení vyhraněný potřebný časový úsek. Až se miminko narodí, napíšete mi ještě z porodnice sms a já Vám obratem pošlu možné termíny focení. focení.

A (10).jpg
Z (46).jpg
bottom of page